Jak to funguje
Jak funguje terapie červeným a blízkým infračerveným světlem?
Zjednodušeně si to představme tak, že konkrétní vlnové délky světla nabíjí a zlepšují funkci našich buněčných baterií, které obstarávají dodávku energie pro správnou funkci celého těla.
Stručně a jasně
Průměrný Evropan tráví 90 % času zavřený uvnitř. Doma, v kanceláři, v autě... Dřív tomu ale bylo jinak. Lidé pobývali většinu času venku na slunci, které je společně s vodou a vzduchem esencí života.
Aby lidské tělo fungovalo, potřebuje energii. Buněčnou energii zvanou ATP (adenosintrifosfát), na které jsou závislé všechny chemické procesy v těle. Pokud máte ATP málo, cítíte se unavení a nemocní. Když ho máte dostatek, jste šťastní a výkonní. Jednoduchá rovnice, kterou chápe každý.
Lidské buněčné baterie označuje biologie jako mitochondrie. Nabíjí se díky červenému a blízkému infračervenému světlu ze slunce. Stejné spektrum vyzařují i naše panely MITO LIGHT®. Terapeutický účinek těchto vlnových délek potvrdilo více než 5 000 vědeckých studií.
Objeveno v NASA
V roce 1993 společnost Quantum Devices vyvinula pro NASA osvětlovací diodu (LED) pro použití v experimentech s růstem rostlin. NASA použila červené vlnové délky světla, aby se pokusila stimulovat růst rostlin, a zjistila, že červené světlo skutečně růst rostlin zvýšilo. ( R )
Zajímavým a nečekaným vedlejším produktem experimentu bylo zjištění, že vědci, kteří byli často vystaveni intenzivnímu červenému světlu, zaznamenali rychlé hojení jejich kožních lézí. NASA následně začala studovat využití LED ke zvýšení metabolismu lidských buněk a zastavení úbytku kostí a svalů u astronautů, až se postupem let tato technologie rozšířila i mezi širší veřejnost.
Terapie červeným světlem napomáhá:
○ Rychleji regenerovat
○ Zlepšit sportovní výkon
○ Optimalizovat hormony
○ Zvýšit produkci kolagenu
Vystavování se červenému světlu má pozitivní účinek také na:
○ Spánek a cirkadiánní rytmus
○ Pohybový aparát
○ Psychiku a kognitivní funkce
○ Dlouhověkost